Zuzanna Rudzińska-Bluszcz naszą kandydatką na urząd RPO - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22034
post-template-default,single,single-post,postid-22034,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz naszą kandydatką na urząd RPO

Komitet Obrony Demokracji jest jedną z ponad 600 organizacji popierających Zuzannę Rudzińską-Bluszcz jako społeczną kandydatkę na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nasza kandydatka związała swoje życie zawodowe z ochroną praw człowieka. Opuściła prestiżową kancelarię prawną by podjąć się służby publicznej jako koordynatorka strategicznych postępowań sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Dzięki doświadczeniu pracy w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich łączy wiedzę i umiejętności strategiczne z dużym rozeznaniem w problemach obywateli. Od 10 lat – zarówno w imieniu RPO jak i wcześniej pro bono – występuje w sądach w imieniu konkretnych ludzi w sprawach dotyczących praw osób z niepełnosprawnościami, czystego powietrza, praw dzieci i osób starszych, wolności słowa.

Jest niezależna. W swojej pracy zawsze stawia na na dialog i porozumienie.

Jest skuteczna. Wielokrotnie broniła w sądach praw osób chorych, młodych, starszych, z niepełnosprawnością, lokatorów, pracowników czy osób bezrobotnych.

Jest doświadczona. Podejmowała się spraw w różnych obszarach, np. dotyczących ochrony środowiska, wolności słowa, wolności wyznania czy prawa do sądu. Pracowała zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym, od wielu lat jest aktywna w trzecim sektorze.

Jest propaństwowcem. Wie, co to służba publiczna i udowodniła, że umie się jej poświęcić.

Więcej o Zuzannie Rudzińskiej-Bluszcz na stronie: https://naszrzecznik.pl/

Możesz pomóc wysyłając mail, wiadomość na profil na FB lub dzwoniąc do posłów i senatorów z apelem o poparcie tej kandydatury. Razem możemy pokazać siłę i wagę społecznej kandydatury na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wzór pisma, który można samodzielnie modyfikować znajdziesz TUTAJ.

Kontakty do posłów i senatorów – adresy mailowe, telefony odpowiednio:

POSŁOWIE
SENATOROWIE