NIE dla ulicy Kornela Morawieckiego - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22043
post-template-default,single,single-post,postid-22043,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

NIE dla ulicy Kornela Morawieckiego

Propozycja nadania jednej z kieleckich ulic imienia Kornela Morawieckiego jest policzkiem dla wszystkich kielczan, którzy od pięciu lat nie zgadzają się na odbieranie Polakom podstawowych wolności, niszczenie demokracji, demontaż praworządności przez PiS i Zjednoczoną Prawicę – takie oświadczenie wydał Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD. Całość poniżej.

Oświadczenie

Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji protestuje przeciwko planom nazwania jednej z kieleckich ulic imieniem Kornela Morawieckiego. Propozycja taka jest policzkiem dla wszystkich kielczan, którzy od pięciu lat nie zgadzają się na odbieranie Polakom podstawowych wolności, niszczenie demokracji, demontaż praworządności przez PiS i Zjednoczoną Prawicę. Niestety, Kornel Morawiecki włączył się w ten niszczący nurt, mimo swojej znaczącej roli w opozycji antykomunistycznej w czasach PRL Przypomnijmy, że już w listopadzie 2015 r., kiedy PiS rozpoczął demontaż państwa prawa od pogwałcenia konstytucji i obsadzenia Trybunału Konstytucyjnego sędziami dublerami, podczas debaty sejmowej na ten temat Kornel Morawiecki powiedział: „Nad prawem jest dobro narodu!”. Słowa te jako żywo przypominają przemówienia hitlerowskich dygnitarzy, którzy uzasadniali w ten sposób budowę faszystowskiego reżimu w przedwojennych Niemczech.

Proponując uhonorowanie K. Morawieckiego, politycy PiS i Zjednoczonej Prawicy próbują narzucić kielczanom własną narrację, mimo że nigdy w Kielcach nie zdobyli wystarczającego poparcia, aby sprawować władzę, a w ostatnich wyborach prezydenta RP ich kandydat przegrał w stolicy województwa z Rafałem Trzaskowskim.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji

Kielce, 12.09.2020 r.