Zaproszenie KODowe panele podczas Igrzysk Wolności - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
31544
post-template-default,single,single-post,postid-31544,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zaproszenie KODowe panele podczas Igrzysk Wolności

Zapraszamy na 2 panele dyskusyjne, których partnerem merytorycznym jest Komitet Obrony Demokracji:
niedziela, 17.09 w EC1, Łódź


godz. 10:00
WYBORY – PRAWO, PRZYWILEJ, OBOWIĄZEK

PRELEGENCI:

  • Agnieszka Holland – polska reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka filmowa i aktorka, reprezentantka nurtu zwanego kinem moralnego niepokoju, dama Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski;
  • Andrzej Saramonowicz – polski scenarzysta, reżyser, producent, dziennikarz, pisarz i dramaturg,
  • Maciej Stuhr – polski aktor, reżyser i scenarzysta filmowy i teatralny, felietonista, konferansjer, psycholog, wykładowca akademicki.
  • Moderacja: Mirosław Michalski – z wykształcenia pedagog, z zawodu grafik, przewodniczący Regionu Łódzkiego Komitetu Obrony Demokracji.

Wybór to jedno z podstawowych praw każdego z nas. Wolność dokonywania wyborów to z jednej strony dar, z drugiej zaś zobowiązanie, a na końcu odpowiedzialność za konsekwencje. Dlaczego tak chętnie wielu z nas rezygnuje z przywileju wyboru, powierzając swój los w ręce innych? Ze strachu? Ze słabości? Z nawyków wyniesionych ze środowiska, które nas kształtowało? Dlaczego jedni zdobywają się na wybory, podczas gdy inni swoje tu i teraz oraz swoją przyszłość powierzają w ręce obcych sobie ludzi? O tym rozmawiać będą goście panelu „Wybory – prawo, przywilej, obowiązek…”.


godz: 19:10
AGATA BUZEK X HELENA: ZWIERZĘCE WYBORY

  • Agata Buzek – aktorka teatralna i filmowa, weganka, działaczka na rzecz praw człowieka i zwierząt. Przybędzie razem z ukochaną Heleną.
  • Moderacja: Kuba Karyś – dziennikarz, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji.

Aktywność obywatelska odbywa się na wielu płaszczyznach i poziomach. Porozmawiajmy o aktywnych obywatelach – tych, którzy troszczą się o zwierzęta, środowisko, ale także, a może przede wszystkim o demokrację w Polsce. Obywatelska Kontrola Wyborów to największy od 1989 roku projekt społeczny, w który angażują się dziesiątki tysięcy obywateli.
Czy aktywni obywatele angażują się tylko na małej przestrzeni własnych zainteresowań? A może jednak walczą o coś więcej po prostu dlatego, że są aktywni. Czy walka o prawa człowieka, prawa zwierząt, prawa do demokracji i wolności przenikają się i troszczą się o nie ci sami ludzie? Czy aktywistyczne płaszczyzny się przenikają? Czy i w jaki sposób można zaangażować ludzi do obywatelskiego wsparcia?
_______
BILETY: https://sklep.liberte.pl/bilety/