Zaczynamy się organizować w strukturach regionalnych - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
3340
post-template-default,single,single-post,postid-3340,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Zaczynamy się organizować w strukturach regionalnych

Zaczynamy się organizować w strukturach regionalnych
Pierwszy Kongres Pomorskiego KOD 16.01.2016

(fot. Krzysztof Katka)

W sobotę, 16 stycznia br. w Gdańsku odbył się I Pomorski Kongres Komitetu Obrony Demokracji. Blisko 300 delegatów oraz kilkudziesięciu zaproszonych gości zebrało się w sali Amber Expo. W trakcie zgromadzenia wybrano władze regionalne ruchu.
„Witam demokratki, witam demokratów” – zwrócił się do zebranych dotychczasowy nieformalny lider pomorskiego oddziału komitetu, Radomir Szumełda. Podziękował również za liczne przybycie i podkreślił, że świadczy ono o ogromnym zaangażowaniu obywateli w obronę demokracji w Polsce. Również przemawiający w trakcie kongresu goście zwracali uwagę na konieczność stawania w obronie praworządności, bez której nie można mówić o istnieniu demokracji w naszym kraju.
Podczas spotkania członkowie pomorskiego KOD wybrali w tajnym głosowaniu koordynatora regionalnego ruchu. Został nim Radomir Szumełda.
Kongres Pomorskiego KOD to pierwsze oficjalne zgromadzenie delegatów regionu. Wkrótce podobne odbędą się również w pozostałych regionach kraju.

JD