KOD i Węgier "Dwabratanki" - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
3314
post-template-default,single,single-post,postid-3314,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD i Węgier "Dwabratanki"

KOD i Węgier "Dwabratanki"

Około 200 osób wzięło udział w manifestacji pod ambasadą RP w Budapeszcie, chcąc w ten sposób pokazać, że nie wszyscy Węgrzy popierają premiera Viktora Orbana oraz wesprzeć Polaków, którzy sprzeciwiają się łamaniu zasad demokratycznego państwa prawa.

Manifestacja "Dwabratanki" i KOD w Budapeszcie 16.01.2016

fot. MTI Mohai Balazs


Wydarzenie zorganizowali studenci – młodzi Węgrzy, którzy po świętach Bożego Narodzenia założyli na Facebooku grupę „Dwabratanki”, liczącą dzisiaj prawie 2500 fanów.
Dwabratanki - grupa na FB
Na zaproszenie organizatorów do stolicy Węgier przyjechali również przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. W odczytanym publicznie liście z Warszawy Mateusz Kijowski zapewnił Węgrów o „łączącej oba narody wspólnej sprawie” oraz wspomniał o demolowaniu demokratycznego systemu władzy najpierw na Węgrzech, a teraz w Polsce.
Na obszerną relację z tego wydarzenia zapraszamy wkrótce!
JD