Spotkanie KOD Kujawsko-Pomorskie 14.01.16 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
3350
post-template-default,single,single-post,postid-3350,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie KOD Kujawsko-Pomorskie 14.01.16

Spotkanie KOD Kujawsko-Pomorskie 14.01.16

W dniu 14.01.2016 r. w Toruniu odbyło się spotkanie Komitetu Obrony Demokracji – regionu KUJAWSKO-POMORSKIE. Kolejny raz zaprosiliśmy osoby sympatyzujące z ideą KODu. Tym razem nacisk położony był na utworzenie lokalnych struktur toruńskich oraz organizację pikiet w regionie zaplanowanych na 23.01.2016 r pod hasłem „Toruń/Bydgoszcz dla demokracji nie inwigilacji”.
Spotkanie KOD Kujawsko-Pomorskie 14.01.2016
Kolejny raz pojawiło się wiele nowych twarzy. Ze względu na te osoby została krótko przedstawiona idea ruchu oraz streszczone dotychczasowe działania w regionie. Przedstawione zostały osoby kierujące częścią zadań i sekcji. Osoby nowe tradycyjnie deklarowały uczestnictwo w poszczególnych grupach problemowych.
Omówiliśmy wstępnie założenia, kształt i konspekt manifestacji 23.01.2016 r. Jedna z koleżanek przedstawiła sporządzony przez siebie ogólny zarys planu, który z niewielkimi zmianami i uwagami został zatwierdzony. Manifestacje w poszczególnych miastach będą organizowane na jego podstawie.
Spotkanie KOD Kujawsko-Pomorskie 14.01.2016Rozmawialiśmy również na temat pomysłów, które wcześniej przekazane były przez niektóre osoby do naszego „Banku Pomysłów” na forum i na stronie FB. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły: organizacja imprezy promującej rower jako całoroczny środek transportu, utworzenie sekcji kabaretowo-teatralnej, akcja „sabotażowa” polegająca na zostawianiu śladów KODu i jego idei w przestrzeni publicznej (naklejka na ścianie na dworcu, na przystankach). Akcja przedstawiona była jako „następczyni” dawnego malowania na murach z zastrzeżeniem, że absolutnie nie posuwamy się do dewastacji.
Osoby kierujące poszczególnymi sekcjami wystąpiły z prośbą o pozostanie po spotkaniu aby dokładniej skoordynować działalność wewnątrz poszczególnych grup.
Wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy i jak zawsze zapraszamy do współpracy.