#WyboryBezPicu - podczas Tour de Konstytucja w Brzegu - 15 lipca 2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30942
post-template-default,single,single-post,postid-30942,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

#WyboryBezPicu – podczas Tour de Konstytucja w Brzegu – 15 lipca 2023

Po energetycznym i pracowitym piątku podczas Tour de Konstytucja PL w Nysie, w sobotę odwiedziliśmy gościnny i piękny Brzeg, gdzie słynny tour-bus Roberta Hojdy miał swój kolejny Przystanek. Przyjechaliśmy na zaproszenie „Herbaciarzy” – absolutnie fantastycznej grupy przyjaciół z Brzegu, która postanowiła zorganizować w swoim mieście to właśnie wydarzenie.

„Herbaciarze”, których nieformalnym liderem jest Witek Kustra, przez pół roku przygotowywali oprawę dla Przystanku Tour de Konstytucja, aktywizując mieszkańców Brzegu i miejscowych przedsiębiorców. Było więc wszystko, co być powinno – dobra muzyka, konkursy z nagrodami, piękne rzeźby i akwarele, a nawet biało-czerwone pierniczki w kształcie Polski. Była też opowieść o zabytkach Brzegu i o klinice ratującej życie. Ale przede wszystkim dopisała publiczność – pomimo ponad trzydziestostopniowego upału, plac Polonii Amerykańskiej błyskawicznie się zapełnił.

Mieszkanki i mieszkańcy Brzegu z uwagą wysłuchali dyskusji o prawie wyborczym oraz o odpowiedzialności zarówno polityków, jak i obywateli, którą przeprowadzili r. pr. Magdalena Bartosiewicz, adw. Anna Jamroziak-Bereza, prok. Jarosław Onyszczuk i Kinga Dagmara Siadlak oraz Danuta Przywara wraz z sędzią Mariuszem Ulmanem.

Bardzo dziękujemy brzeskiej publiczności za zainteresowanie udziałem w Obywatelskiej Kontrolą Wyborów i liczną obecność przy naszym stoliku. Szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy już zarejestrowali się pod linkiem okw.info.pl, jako obserwatorzy społeczni!
Podziękowania i gratulacje dla obywatelsko zaangażowanych i niezwykle sympatycznych „Herbaciarzy” za ciepłe przyjęcie i wspaniałą organizację wydarzenia!

Szczególnie dziękuję moim wspaniałym koleżankom z KODu Opole za trudy obywatelskiej aktywności w tak wielkim upale, a ekipie z KOD Nysa za sąsiedzkie wsparcie!

Zadanie na najbliższe miesiące – głosujemy na Polskę i kontrolujemy wybory! Robimy #WyboryBezPicu!

relacja Małgorzaty Besz – Janickiej