Wybory Bez Picu na Przystanku Tour de Konstytucja w Nysie - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30932
post-template-default,single,single-post,postid-30932,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wybory Bez Picu na Przystanku Tour de Konstytucja w Nysie

Obywatelski weekend na Opolszczyźnie rozpoczął się już w piątek, gdzie fantastyczna ekipa KOD NYSA gościła Przystanek Tour de Konstytucja PL – relacja Małgorzaty Besz – Janickiej.

14 lipca 2023 r., przy pięknej pogodzie rozmawialiśmy w Nysie o wyborach, o ordynacji wyborczej, o naszych prawach i o konieczności obywatelskiej aktywności, gdy uczciwe wybory w Polsce rządzonej przez PiS nie są oczywistością. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili zainteresowanie dołączeniem do Obywatelskiej Kontroli Wyborów i zarejestrowali się jako obserwatorzy społeczni pod linkiem:
okw.info.pl
Były występy artystyczne, wata cukrowa, interesujące rozmowy, a przede wszystkim dużo uśmiechu i życzliwości.
Nie zabrakło też lokalnego kolorytu i gorącej dyskusji miejscowego zwolennika obecnego rządu z prokuratorem z Lex Super Omnia, Jarosławem Onyszczukiem, m.in. o tym, komu płacą Niemcy i czy można w Polsce robić coś zupełnie bezinteresownie.
Dyskusjom przysłuchiwali się reporterzy „Czarno na białym”, którzy kręcili materiał na swój kolejny reportaż, więc pewnie za jakiś czas zobaczycie obrazki z Nysy w TVN24.
Serdecznie dziękuję cudownym aktywistkom i aktywistom Komitetu Obrony Demokracji z Nysy za zaproszenie i fantastyczne zorganizowanie wydarzenia, a kochanej ekipie z Opola za wspólną promocję Obywatelskiej Kontroli Wyborów – #WyboryBezPicu.

Zdjęcia: Honorata Lukawska, Małgorzata Besz-Janicka, Adam Mazguła