Wspieramy Niezależnych Sędziów – Gdańsk 18.01.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29076
post-template-default,single,single-post,postid-29076,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wspieramy Niezależnych Sędziów – Gdańsk 18.01.2023

Kolejny 18. dzień miesiąca Wspieramy Sędziów Niezależnych stojąc na schodach Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Nieustannie żądamy bezwarunkowego przywrócenia do pracy zawieszonych sędziów i zaprzestania represji wobec wszystkich sędziów, którzy swoją postawą pokazują, że niezależne funkcjonowanie władzy sądowniczej stanowi jedną, z trzech podstawowych, wyodrębnionych w klasycznym trójpodziale władz i niezależną od pozostałych.
Przewodnicząca pomorskiego regionu #KOD #EwaTopór_Nawarecka wyraziła zrozumienie dla trudnej sytuacji sędziów, dając za przykład odczucie negowania legalnie wybranych przez Senat, a odrzucanych przez Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Manowską, 26 ławniczek i ławników z Komitetu Obrony Demokracji. Radca Prawny #MichałStańczak, wyraził nadzieję, że tegoroczne wybory wreszcie odmienią obecną sytuację. SSO #SylwiaKamińska, pokazując, trzymany w rękach niewielki plakat z wizerunkiem sędziów przywróconych do orzekania, powiedziała – dziękujemy za obecność i wsparcie, jest mała iskierka nadziei!