Wsparcie dla Niezależnych Sędziów – Gdynia 18.01.2023. - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
29066
post-template-default,single,single-post,postid-29066,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wsparcie dla Niezależnych Sędziów – Gdynia 18.01.2023.

Jak każdego 18-go dnia miesiąca w #DniuSolidarnościzRepresjonowanymiSędziami spotkaliśmy się pod Sądem Rejonowym w Gdyni, aby wyrazić nasze wsparcie dla niezależnych sędziów.
Obywatelska presja ma sens! Dzisiaj Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego uchyliła uchwałę zlikwidowanej Izby Dyscyplinarnej o zawieszeniu sędziego Gąciarka, tym samym sędzia po 420 dniach zawieszenia może wrócić do orzekania.
Nasze wsparcie dla sędziów w ich walce o niezależność sądów i niezawisłość sędziów będzie trwało tak długo, aż rządzący, którzy powołali do tego celu system represji oparty o służalczego Rzecznika Dyscyplinarnego P. Schaba, jego dwóch zastępców i oraz Izbę Odpowiedzialności Zawodowej, która nie jest sądem, nie wycofają się ze wszystkich szkodliwych dla praworządności i wymiaru sprawiedliwości ustawowych zmian i nie naprawią krzywd wyrządzonych niezależnym sędziom i całemu społeczeństwu.
18 stycznia kara nałożona na Polskę przez TSUE za łamanie zasad funkcjonowania państwa prawa wynosi już 421 mln. Kara ta obciąża nas wszystkich!
Żądamy bezwarunkowego zaprzestania represji wobec wszystkich sędziów, którzy swoją postawą pokazują, że niezależne funkcjonowanie władzy sądowniczej wobec dwóch pozostałych nie może podlegać jakiejkolwiek dyskusji, a każda próba zmiany tej zasady powoduje destabilizację w funkcjonowaniu państwa, za co my, społeczeństwo ponosimy odpowiedzialność i konsekwencje.