Wspaniały gość, wspaniała publiczność, a przede wszystkim wspaniałe pytania i odpowiedzi, czyli Adam Michnik w Pabianicach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26491
post-template-default,single,single-post,postid-26491,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wspaniały gość, wspaniała publiczność, a przede wszystkim wspaniałe pytania i odpowiedzi, czyli Adam Michnik w Pabianicach

Wspaniałe Pabianice, wspaniały gość, wspaniali organizatorzy i publiczność, a przede wszystkim wspaniałe pytania i odpowiedzi.

O to, czy nie doceniliśmy irracjonalności Putina? I czy powinniśmy go nazywać „gangsterem”?
O to, czy powinniśmy się jako KOD i „opozycja uliczna” zajmować obecnie tylko pomocą Ukraińcom, czy też nadal zwalczać „putinizację Polski”?
O to, czy usuwać z lektur Dostojewskiego, i jak odbierać analizy Kasparowa.
O to, jak doprowadzić do faktycznego pojednania między Ukrainą i Polską.
O to, jakie błędy popełniliśmy w ubiegłych latach i dekadach, i dlaczego to my wybraliśmy tę władzę w Polsce i na nią pozwalamy? Ale i o to, czy i jak powinniśmy się i wstydzić i bywać dumni za naszą Ojczyznę.
O to, co daje wolność w nas, i czy jest to też chrześcijaństwo, czy słowa Kisielewskiego? I czy jesteśmy na tyle hardzi jak rolnik po kolejnej burzy?
Dziękuję za wspaniałe prowadzenie – Janusz Nagiecki – spotkania, które niby krążyło wokół tematów politycznych i europejskich, ale tak naprawdę było niesamowitą dawką otwartej debaty filozoficznej, o etyce, o wartościach, o nas wszystkich, o dobru i miłości.

_Łukasz Szopa


W MEDIACH:
• Gazeta Wyborcza: Adam Michnik w Pabianicach: „Putin i PiS to ten sam schemat”


Relacja Video i podcast: Jarosław Płuciennik | Podkast: Redaktor Adam Michnik w Pabianicach by Polska fika (anchor.fm)

Zdjęcia: Michał Stolarski