Ukraina w UE - Śpiewamy Odę do radości - 26.03 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26532
post-template-default,single,single-post,postid-26532,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Ukraina w UE – Śpiewamy Odę do radości – 26.03

Zapraszamy do akcji: Śpiewamy Odę do radości – Ukraina w UE – sobota, 26 marca. Tegoroczne wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Ambasadora Ukrainy w RP, Andrija Deszczyci.

 

25 marca 1957 roku podpisując Traktaty Rzymskie przedstawiciele europejskich państw zapoczątkowali najdłuższy okres pokoju w historii Europy. Dzięki tym porozumieniom powstała Unia Europejska.

Obchodząc tę rocznicę przypominamy o wartościach zapisanych w unijnych traktatach – poszanowaniu praw człowieka, wolności i równości, praworządności i demokracji. Ostatnie tygodnie pokazują, jak wielkie znaczenie ma Unia Europejska dla solidarności i bezpieczeństwa krajów członkowskich.

Nie możemy jednak świętować z radością, kiedy za naszą wschodnią granicą giną ludzie, niszczone są miasta. Niech to święto będzie wyrazem jedności z Narodem Ukraińskim, wyrazem naszego podziwu dla jego bohaterstwa. Apelujemy o jak najszybsze przyjęcie Ukrainy do wspólnoty państw Unii Europejskiej. Zapewniamy o naszym wsparciu i solidarności.

Na placach naszych miast zabrzmią hymn Unii Europejskiej w językach polskim i ukraińskim oraz hymn Ukrainy. W tym czasie zagrożenia i bólu słowa „Wszyscy ludzie będą braćmi” nabierają szczególnego znaczenia.

 

Lista miast (informacje szczegółowe w linkach):