Wałęsa w Kielcach: Organizujcie się - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12041
post-template-default,single,single-post,postid-12041,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wałęsa w Kielcach: Organizujcie się

Organizujcie się, chodźcie na wybory i zbudujcie demokrację na nowo. Ratujcie Europę, bo to dobry projekt – mówił w Kielcach Lech Wałęsa, pytany o to, jak uratować demokrację w Polsce i na świecie. Spotkanie zorganizował Komitet Obrony Demokracji wspólnie z „Gazetą Wyborczą”.


Z byłym prezydentem Polski, laureatem pokojowej nagrody Nobla i legendarnym przywódcą „Solidarności” spotkaliśmy się w środę 8 marca w Hotelu Binkowski w Kielcach. Spotkanie nie było łatwo zorganizować, bo akurat w tych dniach odbywają się w Kielcach wielkie targi budowlane i wszystkie miejsca hotelowe z salami konferencyjnymi były wypełnione. Udało się jednak, a frekwencja nie zawiodła. Elektroniczną rejestrację zamknęliśmy na liczbie 440 osób. Sala była wypełniona. Przed otwartym spotkaniem prezydent Wałęsa rozmawiał w gronie kilkunastu zaproszonych kieleckich historyków, prawników i działaczy dawnej „Solidarności”.
Na otwartym spotkaniu prezydent chętnie odpowiadał na wszystkie pytania. Wręcz zachęcał do poruszania trudnych zagadnień. – Gdybym znał odpowiedzi na wszystko, dostałbym kolejne Noble. Ja tu jestem też po to, żeby od państwa dowiedzieć się nowych rzeczy, szukać rozwiązań – mówił.
Na pytanie, jak bronić demokracji, Wałęsa odpowiedział: – Organizujcie się, chodźcie na wybory i zbudujcie demokrację na nowo. Ratujcie Europę, bo to dobry projekt.
Po trwającej ponad godzinę rozmowie prezydent Wałęsa chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć z uczestnikami. Wszyscy mieli szansę. Ustawiła się długa kolejka. Aparaty fotograficzne i komórki pstrykały przez około 40 minut.
Było to największe jak do tej pory spotkanie zorganizowane przez Region Świętokrzyski KOD. Z niecierpliwością czekamy na następne.