Tarnowska Przestrzeń Wolności - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12018
post-template-default,single,single-post,postid-12018,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Tarnowska Przestrzeń Wolności

Tarnowska Przestrzeń Wolności otworzyła się dla wspaniałych Gości. Wczoraj mieliśmy ogromną przyjemność podejmować Panów Stefana Niesiołowskiego i Daniela Olbrychskiego.
Przy wypełnionej po brzegi reprezentacyjnej Tarnowskiej Sali Lustrzanej najpierw marszałek Niesiołowski, w charakterystyczny dla niego, przenikliwy a jednocześnie ironiczny, sposób przedstawił swą opinię na temat aktualnej rzeczywistości pod rządami PiS-iorków; a po Nim – Daniel Olbrychski, z punktu widzenia Artysty przekazał nam swoje przemyślenia na temat KOD-u i jego podobieństw do początków działania KOR-u sprzed lat.
Obaj panowie byli zgodni – KOD jest jedyną realną możliwością zjednoczenia opozycji i podkreślali, że tylko jedność jej działań jest w stanie wpłynąć na zmianę ponurej rzeczywistości.
Gościnnie prowadzący spotkanie – szef podkarpackiego KOD-u – Kuba Karyś (dziękujemy!!!) bardzo sprawnie moderował zadawanie pytań idealnie reglamentując mikrofon.
Chciałoby się napisać za klasykiem: „pytaniom nie było końca”. Ale jednak koniec nieuchronnie i zbyt szybko nastąpił – niestety nasi Goście mieli kolejne zobowiązania i po ok. 2 godzinach musieliśmy ich pożegnać. Mamy jednak obietnicę, że kolejne, z Nimi, spotkania w Tarnowie nastąpią.
Wśród niezwykle licznej (ok. 130 osób) publiczności byli też zaprzyjaźnieni KOD-erzy z Podkarpacia i C.K. Krakowa. Dziękujemy !!!
Nasze spotkanie usiłowała zakłócić grupa weszpolaków (średnia wieku -15 lat, średnie IQ – 15,3 pkt), ale tarnowskie: Straż Miejska i Policja stanęły na wysokości zadania.