Święto Niepodległości 11.11.2017 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14792
post-template-default,single,single-post,postid-14792,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Święto Niepodległości 11.11.2017

 Członkowie KOD Zachodniopomorskie obchodzili Święto Niepodległości w różny sposób – niektórzy kameralnie, inni brali udział w manifestacjach w Warszawie, albo złożyli wieńce przy oficjalnych obchodach święta – w Szczecinie, w Kołobrzegu.

Relacja Krzysztofa Ulanowskiego  z manifestacji “Europejska Niepodległa” na placu Zamkowym w Warszawie -> tutaj,
cyt. “– Mam 82 lata – mówiła emerytowana lekarka Ewa Kościołek-Olof ze Szczecina. – Wiele lat życia zabrał mi faszyzm i komunizm. Moja rodzina zginęła na Starym Mieście i na Czerniakowie. Dziś my, stare zgredy mówimy do was, naszych wnuków. Nie chcę od was słyszeć, że was nie interesuje polityka, że wam jest dobrze, że możecie w każdej chwili wyjechać na zmywak. Nie chcę, żebyście wy za 50 lat powiedzieli swoim wnukom, że ostatnie pół wieku życia zabrał wam faszyzm…”

Fotorelacja Krzysztofa Wojteckiego z udziału reprezentacji KOD w oficjalnych uroczystościach Święta Niepodległości przy pomniku Piłsudskiego na Placu Szarych Szeregów w Szczecinie -> tutaj.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kołobrzegu -> tutaj

Zdjęcie u góry: Niesione przez demonstrantów długie flagi biało-czerwone to już tradycja kodowskich manifestacji. Fot. Jarosław Rodzik
za kodzachodniopomorskie.pl