Sprostowanie Biura Prasowego KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12262
post-template-default,single,single-post,postid-12262,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Sprostowanie Biura Prasowego KOD

Warszawa, 3 kwietnia 2017 r.

W poniedziałek 3 kwietnia br. w mediach ukazały się materiały dotyczące sprawy związanej z Komitetem Obrony Demokracji. Niestety, wśród nich znalazły się przekłamania i półprawdy, które niniejszym prostujemy.
Biuro Prasowe KOD stanowczo dementuje plotkę, że jacykolwiek politycy kiedykolwiek płacili za możliwość występowania na wiecach lub marszach organizowanych przez KOD. Faktem jest jedynie zupełnie inna sytuacja, że kilkakrotnie inne organizacje, jak np. partie polityczne, partycypowały w naszych kosztach organizacji, ale jako ich współorganizatorzy. Podobnie KOD-owi zdarzało się uczestniczyć w kosztach organizacji wydarzeń, które były inicjatywą środowisk, z którymi współpracujemy. To norma w przypadku partnerskiej współorganizacji publicznych wydarzeń.
Nieprawdą jest, że z mazowieckiego sejfu Komitetu Obrony Demokracji zginęło dziewiętnaście protokołów ze zbiórek publicznych. W styczniu br. stwierdzono zaginięcie czterech protokołów, które już kilka tygodni temu zostały rzetelnie i w 100 procentach odtworzone we współpracy z osobami zajmującymi się kwestą na Mazowszu.
Stwierdzono wówczas również brak niespełna 8 tysięcy złotych, to jest różnicy wynikającej z kwot wykazanych w protokołach ze zbiórek publicznych, a wpłatami na rachunki bankowe Komitetu Obrony Demokracji. Sprawa ta jest jest obecnie przedmiotem postępowania wyjaśniającego.
Warto też zauważyć, że powyższa sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy, a KOD przeprowadził dotychczas setki takich zbiórek i wszystkie one przeprowadzone i rozliczone zostały w całości i bez żadnych zastrzeżeń.
Biuro Prasowe KOD apeluje w związku z powyższym do poważnych mediów o nie powielanie plotek i dezinformacji, opartych najczęściej na anonimowych i jednostronnych źródłach. Biuro Prasowe KOD jest całą dobę przez wszystkie dni tygodnia zawsze do dyspozycji rzetelnych dziennikarzy, który próbują ustalić fakty. Tej rzetelności, niestety, tym razem zabrakło.
Biuro Prasowe KOD
Tel. 729-055-213