Pierwsze zebrania wyborcze za nami - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12259
post-template-default,single,single-post,postid-12259,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pierwsze zebrania wyborcze za nami

„Babskie rządy”; będzie mądrzej, skuteczniej i z kobiecą wrażliwością. Tak można ocenić wyniki wyborów w dwóch grupach. Nowe władze mają Miasta Ogrody i Praga Południe.

Pierwsze zebrania wyborcze za nami
Zebranie wyborcze KOD Miasta Ogrody. Fot. Lucyna Harland

KOD jest kompletnie inny niż partie polityczne, z którymi jest porównywalny – u nas parytet jest potrzebny, ale w drugą stronę. Na 9 osób, tylko dwie osoby to przedstawiciele płci przeciwnej. Członkowie grup Miasta Ogrody 31 marca i z Pragi Południe dwa dni później wybrali swoich przedstawicieli. Co ważne, zebrania odbyły się w dobrej atmosferze. Szybkość z jaką dzień po wyborach ruszyły do pracy oba zarządy, świadczy, że jest energia i wola działania. To cieszy. Martwi jednak frekwencja; co prawda zebrania odbyły się przy statutowo wymaganej liczbie członków, ale w grupa Miasta Ogrody musiały zrobić je w drugim terminie. Widać po sali, że członków ubywa, wiadomo, że jesteśmy podzieleni i/lub mocno zdezorientowani działaniami władz KOD i doniesieniami medialnymi. Czy jednak teraz odchodzić ze Stowarzyszenia, czy zostawiać je w rękach tych, co do których mamy poważne wątpliwości czy zastrzeżenia? Moim zdaniem, a dodam, że na bieżąco śledzę poczytania wszystkich grup mazowieckich, grupy działają z energią godną najwyższej pochwały, a efekty pracy widać. Może dlatego, że część przestawiła się na realne działania a nie fejsbukowe, czasem ustawione, awantury? A może z wiosennym słońcem wstąpiła w nas nowa energia? Pozwalam sobie na osobisty komentarz, bo znam większość z Was. Kibicuję mocno działaniom nowych władz (także ZG i TRK), wiedząc, że tylko zespołowa gra, i to gra na jedną bramkę i na pewno nie swoją, tylko przeciwnika daje efekty!
Wraz z zespołem portalu życzę nowo wybranym szefom grup, a także tym, którzy wkrótce zostaną wybrani (już wkrótce zebrania w grupach Bemowo-Wola, Sulejówek, Ochota), aby działali turkusowo dla swojego i grupy pożytku (w zespole redakcji to działa). Nie wolno im także zapomnieć, o co niektórzy mają pretensję do władz KOD, że lider to człowiek, który powinien znać swoje ograniczenia, dobry lider to taki, który umie przyznać się do tego i poprosić o pomoc, a bardzo dobry lider, który jeszcze każdemu członkowi grupy znajdzie odpowiednią pracę a za jej wykonanie – podziękuje. Trzymam kciuki za Agnieszkę, Elę, Jolę , Grażynę, Bożenę, Basię, Izę, Władka i Tomasza. Powodzenia.
Katarzyna Wyszomierska wraz z zespołem portalu

Relacje z grup

Pierwsze zebrania wyborcze za nami
Fot. Marek Janowski

Grupa KOD Miasta Ogrody jako pierwsza w Regionie Mazowsze wybierała swój Zarząd. Obradowaliśmy tradycyjnie w drugim terminie, ale za to w obecności Mateusza Kijowskiego, członka naszej grupy i miłych gości z Regionu. Obradom przewodniczył Jan Król. Jesteśmy zgraną, bardzo jednomyślną grupą, więc wybory poszły jak z płatka. Komisja Skrutacyjna pod przewodnictwem Andrzeja Gazdy sprawnie przeliczyła głosy. Nowy zarząd koła w składzie Agnieszka Kobosko Aga, Elżbieta Król, Jolanta Jeżowska i Grażyna Kwaśniewska zebrał się 3 kwietnia, ukonstytuował się i podzielił obowiązkami:
Jolanta Jeżowska – przewodnicząca, odpowiada za współpracę z zarządem regionu i komunikację, mail:[email protected]
Elżbieta Król – wiceprzewodnicząca, zaangażowana w obszary: Akcja i Edukacja
Agnieszka Kobosko – skarbnik, odpowiada za finanse, zaangażowana w obszar Akcja
Grażyna Kwaśniewska – sekretarz, odpowiada za obieg i archiwizację dokumentów, zajmuje się sprawami członkowskimi, zaangażowana w obszar Edukacja

Pierwsze zebrania wyborcze za nami
Fot. Marek Janowski

Grupa dziękuje Grzegorzowi Kamińskiemu za to, że przez blisko rok poświęcał czas i energię na koordynację działań naszej grupy. Dał się poznać jako niezwykle cierpliwy rozmówca, posiadający umiejętność łagodzenia emocji zwolenników „dobrej zmiany”. Mamy nadzieję, że pomimo nowych wyzwań zawodowych i społecznych pozostanie aktywnym członkiem naszej grupy.
Wyrazy uznania dla całego zespołu przygotowującego zebranie wyborcze naszej grupy. Jan Król, Marek Janowski, Ewa Śnieżek, Piotr Stańczak, Andrzej Gazda, Jan Łobos, Barbara Rutkowska, Sławomir Kubisa, Ula Moszczyńska, Krzysztof Król – pięknie Wam dziękujemy za sprawny przebieg zebrania.

Pierwsze zebrania wyborcze za nami
Fot. Marek Janowski

Serdeczne podziękowania także dla Joanny Dymowskiej-Moussa z zarządu regionu KOD Mazowsze za wsparcie formalne i organizacyjne, a dla pełnomocników zarządu i gości z KOD Piaseczno za życzliwą obecność i pomoc.
Nowy zarząd grup KOD Miasta Ogrody dziękuje za okazane nam zaufanie. Bardzo duża liczba głosów oddanych daje poczucie, że posiadamy mocny mandat do działania. Dołożymy wszelkich starań, aby nasza grupa rozwijała się i osiągała wymierne sukcesy w obronie demokracji i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Liczymy na Waszą aktywność i wsparcie.
Kontakt z grupą – [email protected]

Zebranie Grupy KOD Praga Południe odbyło się 2 kwietnia 2017 r.

Wybraliśmy Zarząd Grupy KOD Praga Południe (kolejność alfabetyczna):
Pierwsze zebrania wyborcze za namiBożenna Bukowska
Barbara Dousa
Izabella Kurażyńska
Władysław Majewski
Tomasz Ślósarczyk.
Dziękujemy wszystkim naszym członkom, którzy licznie przybyli. na pierwsze zebranie lokalne. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i za ciężką pracę. Szczególne uznanie pragniemy wyrazić za ogromny wkład pracy w przygotowanie i przeprowadzenie zebrania:
Jolancie Czarnotta, Ewie Umińskiej, Lechowi Bukowskiemu i Michałowi Osiecimskimu za obsługę w recepcji; Annie Raczkiewicz i Leszkowi Grelakowi za pracę w Prezydium, Leszkowi Cieplińskiemu, Hannie Gołaszewskiej, Andrzejowi Iwonowi za udział w Komisji Skrutacyjnej. Nie sposób nie wspomnieć o kolegach z Komisji Wniosków: Tomaszu Bieleckim i Stefanie Chmielu – bez Waszej ofiarnej pomocy nie udało by się tak sprawnie przeprowadzić obrad.
Dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście.

Pierwsze zebrania wyborcze za nami
Fot. Michał Osiemciński

Pragniemy wyrazić nasze szczególne uznanie za pomoc, profesjonalizm i kulturę członkowi Zarządu Regionu Mazowsze Joannie Dymowskiej – Mousse oraz Pełnomocnikowi Zarządu Regionu Aleksandrze Socha.
Działając na podstawie § 65 punkt 2 statutu nowo wybrany Zarząd Grupy Praga-Południe ukonstytuował się w dniu 3 kwietnia 2017 r:
Przewodniczącą została:
Izabella Kurażyńska, do której obowiązków przede wszystkim będzie należała szeroko rozumiana współpraca z Zarządem Regionu i grupami lokalnymi oraz obszar Akcja.
Pozostali członkowie Zarządu:
Barbara Dousa – Wiceprzewodnicząca odpowiedzialna za obszar Akcja,
Władysław Majewski – Wiceprzewodniczący, któremu powierzono komunikację elektroniczną i edukację społeczną,
Bożenna Bukowska – członek Zarządu, sekretarz, odpowiedzialna za sprawy członkowskie, obieg i archiwizowanie dokumentów,
Tomasz Ślósarczyk – członek Zarządu – skarbnik odpowiedzialny za finanse.
Kontakt z członkami Zarządu  – [email protected]l,  [email protected]
Materiały, w tym zdjęcia pochodzą z grup.