20. rocznica Konstytucji w Kielcach - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12255
post-template-default,single,single-post,postid-12255,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

20. rocznica Konstytucji w Kielcach

W niedzielę 2 kwietnia Region Świętokrzyski KOD zorganizował radosną demonstrację na placu Artystów w Kielcach w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP.
Były przemówienia, wspólne czytanie konstytucji, namiot KOD z naszymi materiałami i informacjami o działalności stowarzyszenia.
– Spotykamy się dzisiaj, aby wyrazić nasze przywiązanie do konstytucji, demokracji i naszych praw obywatelskich. To konstytucja jest gwarantem naszych praw. W przyszłości, na jej podstawie będzie można ukarać tych, którzy jej nie przestrzegają. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda na się przywrócić poszanowanie dla rządów prawa w Polsce — powiedziała Monika Szafraniec, przewodnicząca zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.
Specjalnym gościem był historyk prof. Jerzy Szczepański, wykładowca UJK. – Apeluję do działania, do tego, by nie załamywać rąk, aby przestać być biernym, a nie mówić tylko w domu przed telewizorem, że mamy dość — powiedział.
/zn/
Więcej: https://kielcekod.pl/2017/04/w-20-rocznice-konstytucji/