Spotkanie członków Regionu Mazowsze z Zarządem Głównym KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32533
post-template-default,single,single-post,postid-32533,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Spotkanie członków Regionu Mazowsze z Zarządem Głównym KOD

11 stycznia 2024 r. w siedzibie KOD Mazowsze odbyło się spotkanie członków Regionu Mazowsze z Zarządem Głównym Komitetu Obrony Demokracji w niemal pełnym składzie. Spotkanie pod hasłem „Wygraliśmy – co dalej?” zgromadziło 50 osób zainteresowanych planami KOD na najbliższe miesiące. Ponad 2 godziny dyskutowaliśmy o ciekawych projektach zgłaszanych przez mazowieckich aktywistów. Przedstawiano pomysły z obszaru edukacyjnego (współpraca z nauczycielami, scenariusze warsztatów o demokracji), inicjatyw środowiskowych („ławeczka demokracji”, mini granty sponsorowane przez KOD adresowane do lokalnych społeczności), prawnego (projekt wniosku o usunięcie Andrzeja Dudy z funkcji prezydenta RP, projekt zapytania skierowanego do policji o sankcje wobec funkcjonariuszy naruszających prawo).

Ogólna refleksja na zakończenie spotkania była oczywista – „róbmy dalej swoje!”. Przed nami kolejne edycje Obywatelskiej Kontroli Wyborów, monitorowanie naruszeń prawa ze strony prezydenta, praca organiczna w lokalnych społecznościach, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi o profilu zbliżonym do naszego. Zebranie zakończył zaśpiew „Zawsze przodem z mazowieckim KODem!”.

Wciąż mamy energię do działania! 🙂