Solidarnie z aktywistami LGBT+ - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
21981
post-template-default,single,single-post,postid-21981,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Solidarnie z aktywistami LGBT+

Działania rządu przeciwko osobom nieheteronormatywnych nakręcają spiralę nienawiści i przemocy.

Uchwały lokalnych samorządów wykluczających osoby LGBT+ ze społeczności, coraz większe przyzwolenie do nawoływania do nienawiści, jak homofobiczne i oszczercze treści na furgonetkach i banerach fundamentalistów religijnych Fundacji Pro, represyjne zachowania policji względem aktywistek i aktywistów LGBT doprowadziły do sytuacji w nocy z 7 na 8 sierpnia w Warszawie.

Podczas zamieszek doszło do brutalnych zatrzymań demonstrantów. Za eskalację przemocy odpowiadają rządzący, którzy dla swoich politycznych celów propagują mowę nienawiści i wykluczenia względem osób LGBT+. Razem z kilkudziesięcioma organizacjami wystosowaliśmy oświadczenie apelując o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych (tekst TUTAJ).

W całej Polsce od 8 sierpnia organizowane są manifestacje solidarności dla osadzonej w areszcie aktywistki Margot oraz osób LGBT+. W wielu miastach lokalne grupy KOD wspierają ich organizację.

Toruń:

Kielce:

Szczecin:

Opole:

Gdańsk:

Białystok:

 

 

fot: M. Wiskirski, KOD Świętokrzyskie, R. Gajewski, M. Besz-Janicka, B. A. Yates, E. Śliwińska