Serca dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25947
post-template-default,single,single-post,postid-25947,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Serca dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Minęły 3 lata od tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zginął podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ugodzony nożem przez zamachowca.

W Gdańsku, na pl. Solidarności zapalono ponownie Wielkie Gdańskie Serce dla Pawła Adamowicza. Serca ze świateł zapłonęły także w wielu miastach w całej Polsce.

„To nienawiść powoduje, że ludzie odwracają się od siebie, mówią przykre, raniące słowa. To nienawiść, to słowa doprowadzają do tragedii. Pamiętając o tym, że to zaplanowana mowa nienawiści doprowadziła do tej tragedii, zapaliliśmy serce świateł, symbol naszej solidarności z ideałami prezydenta Adamowicza” – mówiła podczas spotkania w Kielcach Lidia Palacz (KOD Świętokrzyskie)

„Trzy lata temu doszło do śmiertelnego zamachu na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. „To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani” powiedział chwilę przed tym, jak ostrze noża raniło go wielokrotnie. Doroczne Światełko do nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozbłysnęło właśnie w całej Polsce, w tysiącach miejsc.

Tak działa hejt. Zorganizowana akcja upodlenia człowieka, tylko dlatego, że politycznie należy do innego obozu. Tak nienawiść sączona nieustannie w propagandowym przekazie, trafiając na podatny grunt zmienia człowieka w mordercę, dumnego ze swego czynu”. – Mirek Michalski (przewodniczący KOD Łódzkie)

Łódź, fot. Konrad Jęcek

Szczecin, fot. Łukasz Szopa

Poznań, fot. Waldemar Andrzej Jóźwiak

Rzeszów, fot. Zbysław Czehak

Bydgoszcz, fot. za KOD Bydgoszcz

Grudziądz, fot. Danuta Karczewska

Katowice, fot. za KOD Śląskie

Kalisz, fot. Krystyna Rygiel

 

Magdalena Bielska