Gdynia. Styczniowa pikieta w obronie wolnych sądów - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25959
post-template-default,single,single-post,postid-25959,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Gdynia. Styczniowa pikieta w obronie wolnych sądów

Pikietę pod sądem w Gdyni zorganizował pomorski Komitet Obrony Demokracji. Będziemy stali ramię w ramię i wspierali niezależnych sędziów do dnia, aż powróci ład konstytucyjny i praworządność.

Po raz kolejny, jak co miesiąc 18. dnia miesiąca, 18.01.2022 stanęliśmy wspólnie z sędziami Sądu Rejonowego w Gdyni w geście Solidarności z represjonowanymi sędziami. Żądamy natychmiastowego przywrócenia zawieszonych sędziów do orzekania. Protestujemy przeciwko niszczeniu niezależności sądownictwa i praworządności. Żądamy likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, niebędącej sądem, za którą płacimy milion euro kary dziennie!
Będziemy tak stali ramię w ramię i wspierali niezależnych sędziów do dnia, aż powróci ład konstytucyjny i praworządność.