Przekazanie z biura KOD Pomorze transparentów do Muzeum Miasta Gdańska. - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32870
post-template-default,single,single-post,postid-32870,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Przekazanie z biura KOD Pomorze transparentów do Muzeum Miasta Gdańska.

W ciągu ośmiu lat, biuro pomorskiego regionu Komitetu Obrony Demokracji uzbierało wiele ciekawych rzeczy.
Wśród nich transparenty robione na różne demonstracje. W ubiegłym miesiącu, podczas robienia generalnych porządków w biurze, po zebraniu transparentów w jedno miejsce, wróciły wspomnienia – ten był w wydarzeniu pod Muzeum II Wojny Światowej, a ten, pod siedzibą PiS-u… – uznaliśmy, że mają one wartość historyczną i jak nie teraz, to może w przyszłości, będą mogły być wyeksponowane na jakiejś wystawie.
Thila i Piotr zaprosili do biura Janusza Marszalca z Muzeum Gdańska. Wspólnie przeglądaliśmy transparenty, zachwycając się pomysłowymi, trafnymi hasłami i sposobem wykonania. Ustaliliśmy, że zostaną one przekazane do zbiorów Muzeum Gdańska, jako ważny dokument życia społeczno-politycznego ostatnich kilku lat w Gdańsku. Po podpisaniu przez KOD Region Pomorze umowy darowizny na rzecz Muzeum Gdańska dostaną drugie – nie będą służyć polityce, lecz historii.
Na załączonych zdjęciach część transparentów.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.