Oświadczenie - Propagandyści partyjni nie mogą wpływać na opinię publiczną - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
32865
post-template-default,single,single-post,postid-32865,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie – Propagandyści partyjni nie mogą wpływać na opinię publiczną

Stanowczo protestujemy przeciwko zatrudnianiu Michała Rykowskiego przy tworzeniu telewizji internetowej, prowadzonej przez władze samorządowe Opatowa i finansowanej przez mieszkańców tej gminy.

Dla takich osób jak Rykowski nie ma miejsca w żadnej redakcji, szczególnie w mediach publicznych i utrzymywanych z pieniędzy podatników. Propagandyści partyjni nie mogą wpływać na opinię publiczną w demokratycznym państwie, jakie odbudowywane jest po wyborach 15 października ub.r.
Rykowski przez lata niszczenia demokracji w Polsce i demolowania mediów publicznych za rządów PiS był jednym z głównych prezenterów TVP Info. Był gospodarzem pełnego manipulacji, łamiącego etykę dziennikarską i zasady mediów publicznych programu „Jak oni kłamią”, prowadził też „Trójkowy komentarz dnia” w niszczonym przez pisowskich politruków Programie III Polskiego Radia.

Czwarta władza, wolne media, szczególnie media publiczne, są jednym z najważniejszych bezpieczników, chroniącym demokrację przed zwolennikami autorytarnych rządów. Komitet Obrony Demokracji nie może być obojętny wobec bezkarności tych, którzy te media niszczyli. Jednym z haseł KOD sprzed jesiennych wyborów było „Zjednoczymy, zwyciężymy, rozliczymy”. Pozostaje ono aktualne.

Kielce, 1 marca 2024,
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Komitetu Obrony Demokracji