Policja przesłuchuje członków KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22769
post-template-default,single,single-post,postid-22769,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Policja przesłuchuje członków KOD

Trzech członków świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji dostało wezwania na policję, po tym, jak wzięli udział w proteście w rocznicę stanu wojennego. – To są policyjne represje wobec uczestników pokojowej demonstracji – komentuje szefowa świętokrzyskiego KOD.

W poniedziałek 11.01.2021 o godz. 9 ma się stawić na Komisariacie III policji przy ul. Paderewskiego w Kielcach trzech emerytów, członków KOD. Takie dostali wezwanie. Zostali spisani 13 grudnia ub.r. roku, kiedy wracali z pokojowej pikiety w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego pod hasłem „Idziemy po WOLNOŚĆ! – Idziemy po WSZYSTKO!”. – Nieumundurowani policjanci śledzili uczestników protestu, kiedy już się rozeszliśmy. Naszych kolegów spisali na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i al. IX Wieków Kielc – relacjonuje jedna z uczestniczek protestu.
W przesłuchaniu na policji będzie uczestniczył prawnik, który podjął się reprezentowania członków KOD pro bono.
– To są policyjne represje wobec uczestników pokojowej demonstracji. Na tym przykładzie widzimy, co nam grozi, gdy PiS jeszcze zaostrzy prawo i mandaty trzeba będzie płacić z góry, a potem tłumaczyć się przed sądem – mówi Monika Szafraniec, przewodnicząca Regionu Świętokrzyskiego KOD.

Więcej o wydarzeniach z 13 grudnia 2020 r. w Kielcach


Demonstracja w 39. rocznicę stanu wojennego, Kielce 13.12.2020 r.