#StopHejt - Serce dla Pawła Adamowicza - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22935
post-template-default,single,single-post,postid-22935,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

#StopHejt – Serce dla Pawła Adamowicza

Serca zapłonęły w kilkudziesięciu miastach od Białegostoku i Białej Podlaskiej po Zakopane i Zieloną Górę.

W wieczór finału WOŚP w 2019 r. wstrząsnęła nami wiadomość o ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W swoich ostatnich słowach mówił o solidarności i dzieleniu się dobrem.
Od jego śmierci minęły dwa lata, a my wciąż słyszymy słowa niosące nienawiść, które odbierają innym godność, które mogą doprowadzić do przemocy i tragedii.

W drugą rocznicę jego śmierci – 14 stycznia wyszliśmy na place naszych miast, zapaliliśmy światła, ustawiając je w kształt serca, podobnie jak dwa lata temu. Największe serce zapłonęło w Gdańsku, w połączeniu z akcją współinicjowaną przez KOD – Gdańsk dzieli się dobrem: „Na Placu Solidarności w Gdańsku wczoraj ułożony obrys Wielkiego Serca dla Prezydenta Pawła Adamowicza, dziś wypełnił się 30 tysiącami zniczy. Zapalanie i układanie zniczy rozpoczęło się o symbolicznej godzinie 14:40. Pięć godzin zaangażowania wspaniałych ludzi, których przybywało z godziny na godzinę pozwoliło, aby Wielkie Serce zabłysło pełnym blaskiem”. (KOD Pomorskie)

 

Bydgoszcz

Zakopane

Kielce

Szczecin

Rzeszów