Gdańsk dzieli się dobrem - dołącz do akcji - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
22759
post-template-default,single,single-post,postid-22759,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Gdańsk dzieli się dobrem – dołącz do akcji

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji – wpłać datek i symbolicznie zapal jeden z 36 000 zniczy, które stworzą wielkie serce na placu Solidarności w Gdańsku, upamiętniające prezydenta Pawła Adamowicza w drugą rocznicę jego śmierci.

Każdy datek w całości przekazany zostanie na fundusz GDAŃSK DZIELI SIĘ DOBREM, wspierający działania organizacji społecznych, ruchów obywatelskich oraz wolontariuszek i wolontariuszy w nich działających, z całej Polski – mniej doświadczonych, spoza dużych aglomeracji i z terenów o ograniczonym dostępie do programów pomocowych.

Na tym, co złe, razem wybudujmy coś, z czego wspólnie będziemy dumni. Chcemy, żeby idee Pawła Adamowicza, jego wrażliwość społeczna, której uczył się przez całą karierę samorządowca, były podstawą do zmian społecznych tych małych, codziennych, ale jakże ważnych. Zmian tak bardzo potrzebnych w małych wspólnotach i wielkich ośrodkach miejskich. Upamiętnijmy ideę, którą przez ostatnie lata Paweł Adamowicz wdrażał w Gdańsku, ideę, która stała się mottem działań społecznych i obywatelskich w mieście, a w końcu ideę, którą podsumował klamrą w ostatnich swoich słowach na scenie WOŚP – 13 stycznia 2019 roku o godzinie 19:55:„Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności… To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję Wam”.

GDAŃSK DZIELI SIĘ DOBREM to akcja wsparcia prowadzona w duchu idei zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

 

Wesprzyj akcję i dowiedź się więcej o funduszu: gdanskdzielisiedobrem.pl/wspieraj

 

Akcja została zainicjowana przez:

Magdalenę Adamowicz, Piotra Adamowicza, Aleksandrę Dulkiewicz, Fundację Gdańską i Komitet Obrony Demokracji.