PIKOD & OKW w Starogardzie Gdańskim - 06.08.2022 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
27491
post-template-default,single,single-post,postid-27491,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

PIKOD & OKW w Starogardzie Gdańskim – 06.08.2022

     W ramach Obywatelskiej Kontroli Wyborów oraz PIKOD w sobotę 6 sierpnia byliśmy w Starogardzie Gdańskim. Był to już nasz czwarty wyjazd w teren.

Nasz zaKODowany namiot rozstawiliśmy w centralnym punkcie miasta na Rynku. Tradycyjnie rozdawaliśmy Konstytucję oraz ulotki dotyczące OKW,ludziom zainteresowanym praworządnością w Polsce. Zainteresowaniem cieszyło się również nasze stoisko, na którym można było zaopatrzyć się w siatki i koszulki z proekologicznymi i proobywatelskimi hasłami.

Pogoda dopisała. Dwóch aniołów stróżów w czarnych koszulkach z kamerą, czuwało nad naszym bezpieczeństwem.
Niestety, nie chcieli nam zdradzić, gdzie będzie można obejrzeć nagrany materiał. Spadła na nas również kropla dziegciu.
Na zakończenie wydarzenia pan oczekujący na autobus krzyczał do nas przez ulicę, że nie mamy rozumu i tylko on ma prawo nazywać się
„Prawdziwym Polakiem”. Autobus przyjechał za szybko i nie udało się podjąć polemiki.
Wyjazd w teren możemy zaliczyć do udanych.