PIKOD & OKW w Lęborku - 13.05.2023 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30253
post-template-default,single,single-post,postid-30253,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

PIKOD & OKW w Lęborku – 13.05.2023

W ramach Obywatelskiej Kontroli Wyborów oraz PIKOD byliśmy w sobotę 13 maja 2023 w Lęborku.

Był to nasz pierwszy wyjazd z zaKODowanym namiotem w tym roku. Rozstawiliśmy go w centralnym punkcie miasta, na placu Pokoju. Tradycyjnie już ludziom zainteresowanym praworządnością w Polsce rozdawaliśmy Konstytucję, która w błyskawicznym tempie się rozeszła, oraz ulotki dotyczące OKW. Zachęcaliśmy osoby zainteresowane projektem do zarejestrowania się na stronie okw.info.pl na obserwatora/rkę, w celu kontroli przebiegu wyborów parlamentarnych.

Przeprowadziliśmy wiele rozmów z mieszkańcami o ich problemach, przede wszystkim finansowych, o stale rosnących cenach żywności. Mieszkańcy zainteresowani byli również marszem 4czerwca oraz spotkaniem 18 maja w Słupsku z Donaldem Tuskiem.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również nasze stoisko, na którym można było zaopatrzyć się w eko-torby z proekologicznymi i proobywatelskimi hasłami. W trakcie wydarzenia czytaliśmy fragmenty z książki Tymothy Snyder’a o Tyranii.

Link do relacji na żywo : https://www.facebook.com/kodpomorze/videos/1446892706057677

 


🟠Dołącz do Obywatelskiej Kontroli Wyborów.
Jako aktywni obywatele weryfikujemy sposób przeprowadzenia i wyniki wyborów niezależnie od oficjalnego, państwowego systemu wyborczego.
➡Zarejestruj się na okw.info.pl/rejestracja
Relację mozna obejrzeć 👉https://youtu.be/0a8Zn3fxhWI
—————————————————————————————–
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.