Projekt MANIFESTACJE.pl - Warsztaty za nami - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
30273
post-template-default,single,single-post,postid-30273,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Projekt MANIFESTACJE.pl – Warsztaty za nami

Projekt MANIFESTACJE.pl – Warsztaty z organizacji manifestacji – 18.03.2023

Relacja Małgorzaty Besz – Janickiej:

Pierwszy dzień warsztatów z organizacji manifestacji już za nami!
Dziękujemy uczestniczkom, uczestnikom i prowadzącym za zaangażowanie, dobrą energię i wspaniałą atmosferę! 🙂‍🎓👌

W zajęciach wzięli udział aktywiści i aktywistki z różnych organizacji z terenu Opolszczyzny i Dolnego Śląska – częściowo stacjonarnie – w opolskim biurze KOD, częściowo online.

Dzisiaj zajęliśmy się następującymi tematami:

🔸”Kreowanie wizerunku – media, PR, promocja” – zajęcia poprowadziła Małgorzata Besz – Janicka, przewodnicząca ZR i rzeczniczka prasowa KOD Opolskie, organizatorka ponad setki demonstracji, protestów i pikiet na Opolszczyźnie.

🔸”Manifestacja od strony przepisów prawa” – zajęcia prowadził mec. Jacek Różycki, adwokat zajmujący się prawami człowieka, w ostatnich latach m. in. obrońca protestujących aktywistek i aktywistów, członek Zarządu Głównego Amnesty International.

W najbliższą sobotę, 20 maja, kolejna tura warsztatów, tym razem zajęcia poprowadzą eksperci z KOD Dolnośląskie. Czekają nas kolejne ciekawe i przydatne tematy – „Projekt, organizacja, checklista”, „Ochrona, ryzyko, sprzęt, technika”, „Prezentacje, przemówienia, scenariusz”.

Projekt zakończy się przeprowadzeniem wspólnej manifestacji przez uczestników projektu.

Pokojowe manifestacje to nasze konstytucyjne prawo i nasza możliwość wpływu na rzeczywistość. Warto robić to profesjonalnie, skutecznie i bezpiecznie!


MANIFESTACJE.pl to projekt realizowany przez Komitet Obrony Demokracji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Zdjęcia: Barbara Skórzewska, Honorata Lukawska, Małgorzata Besz – Janicka, MM