Pikieta KOD. Kurski do domu! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12732
post-template-default,single,single-post,postid-12732,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Pikieta KOD. Kurski do domu!

„Kurski do domu”, „TVPiS kłamie”, „TVP kłamie jak za PRL” – takimi transparentami i okrzykami powitaliśmy prezesa TVP Jacka Kurskiego w Kielcach. KOD protestuje przeciwko sekowaniu artystów za ich poglądy polityczne i wykradzeniu festiwalu polskiej piosenki z Opola.
Pikietę przeciwko cenzurowaniu mediów publicznych zorganizowaliśmy spontanicznie, w ciągu trzech godzin. O godz. 11 we wtorek dowiedzieliśmy się, że do amfiteatru Kadzielnia w Kielcach przyjeżdża prezes TVP Jacek Kurski, aby o godz. 14.15 na konferencji prasowej wyjaśnić zamieszanie z odwołaniem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zwołaliśmy się przez internet i telefon. Kilkunastu naszych działaczy i sympatyków zgromadziło się przed bramą wjazdową do amfiteatru z flagami biało-czerwonymi i KOD-u oraz transparentami „TVPiS kłamie” i „TVP kłamie jak za PRL”. Kolumna samochodów z prezesem TVP musiała przejechać dwukrotnie obok naszej pikiety.
/zn/
Więcej: https://kielcekod.pl/2017/05/pikieta-kod-kurski-do-domu/