15. Flash Mob pod tytułem TRZYMAMY SIĘ KONSTYTUCJI - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12744
post-template-default,single,single-post,postid-12744,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

15. Flash Mob pod tytułem TRZYMAMY SIĘ KONSTYTUCJI

W dniu 30 maja 2017 r. kilkunastu łódzkich KODerów i nieKoderów wzięło udział we Flash Mob pod tytułem TRZYMAMY SIĘ KONSTYTUCJI.
Flash Mob rozpoczął się o godzinie 17:30 pod siedzibą Urzędu Miasta Łodzi. Akcję zainicjował nasz Pierwszy uruchamiając sprzęt nagłaśniający, z którego rozlegał się tekst PREAMBUŁY w melorecytacji Jerzego Radziwiłowicza. Wszyscy uczestnicy wydarzenia wyjęli swoje egzemplarze KONSTYTUCJI i zagłębili się w lekturze. Gdy umilkły dźwięki z głośnika KODerzy na głos cytowali wybrane artykuły KONSTYTUCJI, które rządząca obecnie partia jawnie łamie.
Po wyartykułowaniu tych fragmentów USTAWY ZASADNICZEJ znów rozbrzmiały dźwięki PREAMBUŁY.  Po zakończeniu akcji wszyscy KODerzy rozpoczęli rozdawanie ulotek zapraszających na Piknik Wolności, który to KOD Region Łódzki organizuje w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, w parku Poniatowskiego.
200 ulotek, które mieliśmy do dyspozycji, okazało się zbyt mało, gdyż po 5 minutach zostaliśmy z pustymi rękoma.
Miłym akcentem całego wydarzenia było podejście do nas mężczyzny w średnim wieku, który stwierdził, że to co robimy jest bardzo potrzebne, aby obudzić świadomość Polaków.
W dowód wdzięczności został obdarowany egzemplarzem KONSTYTUCJI.