Oświadczenie ZR Małopolskie KOD w sprawie wyborów na prezydenta RP - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19497
post-template-default,single,single-post,postid-19497,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie ZR Małopolskie KOD w sprawie wyborów na prezydenta RP

Kraków, 2020.02.05
Szanowni Państwo,
dziś poznaliśmy termin wyborów na prezydenta RP, ostatnich, w których mamy szansę zatrzymać władzę niszczącą ustrój i instytucje państwa polskiego. Wygrana opozycyjnego kandydata oznaczać będzie koniec partyjnego monopolu PiS, a więc przywrócenie do działania niektórych przynajmniej konstytucyjnych bezpieczników.
Dlatego w imieniu członków Regionu Małopolskie Komitetu Obrony Demokracji deklarujemy poparcie i pomoc w kampanii wszystkim prodemokratycznym kandydatom na funkcję prezydenta RP.
Równocześnie gorąco apelujemy, zarówno do ubiegających się o to stanowisko, jak i do ich sztabów i zwolenników, o powstrzymanie się przed wzajemnymi atakami po stronie opozycyjnej. Niezależnie od tego, kto wejdzie do II tury, by pokonać urzędującego prezydenta, będzie potrzebował(a) wsparcia pozostałych kandydatów i ich wyborców.

Zarząd Regionu Małopolskie
Komitetu Obrony Demokracji