Oświadczenie Komitetu Obrony Demokracji w sprawie podpisania przez prezydenta ustawy "kagańcowej" - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
19488
post-template-default,single,single-post,postid-19488,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie Komitetu Obrony Demokracji w sprawie podpisania przez prezydenta ustawy "kagańcowej"

W dniu, kiedy Andrzej Duda podpisał ustawę kagańcową, po raz kolejny sprzeniewierzając się prezydenckiej przysiędze, obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by wszyscy winni łamania Konstytucji i zasad praworządności zostali postawieni przed prawdziwie niezawisłym sądem.
Podpisanie ustawy represjonującej sędziów cofa Polskę w mroczne lata wczesnego PRL, gdy sądy i sędziów przymuszano do orzekania zgodnie z linią partii.
Oddala nas to od Europy – od naszego kręgu kulturowego, systemu europejskich wartości, wreszcie od Unii Europejskiej, która jest naszym wspólnym domem, domem wolnych ludzi.
Nie ma na to naszej zgody. Będziemy przeciwko temu protestować w każdy sposób zgodny z prawem, aż Polska stanie się na powrót praworządnym, europejskim państwem.
 Komitet Obrony Demokracji