Oświadczenie członków zarządu Komitetu Obrony Demokracji - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11575
post-template-default,single,single-post,postid-11575,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Oświadczenie członków zarządu Komitetu Obrony Demokracji

Warszawa, 5 stycznia 2017
W ostatnich godzinach pojawiły się doniesienia medialne, dotyczące środków finansowych wypłacanych przez Komitet Społeczny KOD. Dotyczą one faktur wystawionych przez firmę MKM Studio Sp z o.o. Ponieważ sprawa dotyczy lidera KOD-u czujemy się zobowiązani do niezwłocznego i szczegółowego wyjaśnienia tych wątpliwości.

Jesteśmy to winni zarówno naszym członkom, jak i sympatykom, którzy wspierali stowarzyszenie. Ponieważ nadzór nad środkami pochodzącymi ze zbiórek publicznych prowadzony był przez Komitet Społeczny, który jest ciałem niezależnym od naszego Stowarzyszenia, zwróciliśmy się do nich, z wnioskiem o jak najszybsze przeprowadzenie kontroli prawidłowości wydatkowania środków. Równocześnie zwróciliśmy się do Komisji Rewizyjnej KOD, o sprawdzenie przepływów finansowych samego Stowarzyszenia. O wynikach tych postępowań kontrolnych poinformujemy Państwa niezwłocznie.
Komitet Obrony Demokracji to tysiące ludzie zjednoczonych wokół idei obrony demokracji, państwa prawa i wolności obywatelskich.
Magdalena Filiks, Małgorzata Lech-Krawczyk, Piotr Chabora, Jarosław Marciniak, Radomir Szumełda