Marsz Antyfaszystowski - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14002
post-template-default,single,single-post,postid-14002,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Marsz Antyfaszystowski

7 października o godz. 15:00 – 17:00
W sobotę 7 października małopolskie organizacje i partie opozycyjne zapraszają na Marsz Antyfaszystowski w Oświęcimiu. Przejdziemy z ul. Śniadeckiego 21 na Rynek (informacja o transporcie z Krakowa na końcu tekstu).

Marsz nawiązuje do wydarzenia z 26 sierpnia, kiedy podczas happeningu, „Jezus też był uchodźcą”, w trakcie odczytywania wiersza Warsan Shire, która opisuje okrucieństwa wojny w swoim kraju, kilkunastu młodych ludzi ubranych na czarno z opaskami ONR oraz kibiców zaatakowało osoby uczestniczące w happeningu. W ludzi, trzymających tablice z hasłami przeciw ksenofobii i rasizmowi, zostały rzucone petardy hukowe i dymne oraz jajka. Jedno z nich uderzyło w tablice. Na szczęście nikt nie został ranny.
Relacja wideo.
Marsz współorganizują: KOD Małopolska, Platforma Obywatelska, Razem, .Nowoczesna, SLD, Partia Zieloni, (S)Prawa Kobiet, Queerowy Maj, Równość.org, Krakowski Klub Obywatelski, Front Młodych, Instytut Monteskiusza, Przegląd Demokratyczny, Unia Europejskich Demokratów.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY do współpracy chętne organizacje!
UWAGA: organizujemy autokary z Krakowa. Wyjazd o 13:00 (Cracovia). Cena przejazdu 24 zł. KONTAKT: 795825103
Po marszu w Oświęcimiu autokary przejadą do Wadowic, gdzie o 19:30 zaprezentujemy happenig „Jezus też był uchodźcą”.
Powrót do Krakowa ok. 22:00
Osoby, które nie będą mogły pojechać do Wadowic mogą wrócić do Krakowa na własną rękę. Nie zmienia to ceny przejazdu.
Źródło: KOD Małopolska