Manifa i Międzynarodowy Strajk Kobiet w Gdańsku - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12022
post-template-default,single,single-post,postid-12022,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Manifa i Międzynarodowy Strajk Kobiet w Gdańsku

W godzinach przedpołudniowych w Gdańsku odbyła się trójmiejska manifa pod hasłem „Pod Jedną Parasolką”. Zgromadziła kilkaset osób sprzeciwiających się obecnej władzy. W tym samym czasie, obok manifestacji pojawiły się osoby sprzeciwiające się jej. Ich Ostre plakaty antyaborcyjne oraz próby przekrzyczenia miały zakłócić gdański strajk. Wśród osób tej mało licznej kontrmanifestacji można było dostrzec przedstawicieli ONR oraz Fundacji Pro- Prawo do Życia.
Tego dnia, w centrum Gdańska, odbył się także Międzynarodowy Strajk Kobiet. „Strajk dotyczy nie tylko praw reprodukcyjnych, mówimy o wielu innych, ważnych dla nas sprawach, między innymi o bezpieczeństwie kobiet. Nie ma co ukrywać, że kobiety w Polsce cały czas nie czują się bezpiecznie. Sprawy gwałtów ciągną się w sądach latami, a policja nie zawsze reaguje tak jak powinna”- powiedziała Maja Baranowska- organizatorka strajku.
W strajku uczestniczyli także przedstawiciele KOD oraz partii Razem.