Wspólna sprawa wszystkich kobiet – manifestacja w Łodzi - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12015
post-template-default,single,single-post,postid-12015,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Wspólna sprawa wszystkich kobiet – manifestacja w Łodzi

Trzy tysiące osób spotkało się w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej by pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości by zamanifestować swój sprzeciw wobec polityki rządu instrumentalizującej kobiety.

Wśród protestujących byli przedstawiciele najrozmaitszych środowisk – kobiety i mężczyźni, ludzie nauki i sztuki oraz przedstawiciele i przedstawicielki różnych zawodów: nauczyciele, ekspedientki, kierowcy, psycholodzy, przedszkolanki i kelnerki. Wszyscy. Byli katolicy, ateiści oraz… muzułmanki, które solidarnie upominały się o prawa kobiet w Polsce
i na świecie. Wspólnie skandowano hasła, m.in. Chcemy lekarzy a nie misjonarzy, Polska jest kobietą czy Wolności nie oddamy.

Protest odbywający się pod patronatem ŁÓDZKIEGO KOD i grupy DZIEWUCHY DZIEWUCHOM był jednym z osiemdziesięciu wielkich zgromadzeń, które miały dzisiaj miejsce w całym kraju.