Komunikat Rady Regionów KOD - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12029
post-template-default,single,single-post,postid-12029,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Komunikat Rady Regionów KOD

W sobotę, 4 marca 2017 r., ukonstytuowała się Rada Regionów Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji im. Władysława Bartoszewskiego. To statutowy organ doradczy i opiniodawczy w stowarzyszeniu, składający się z demokratycznie wybranych Przewodniczących Zarządów regionów lub wskazanych przez nich przedstawicieli.
Na inauguracyjnym dwudniowym posiedzeniu wybrano prezydium, ustalono regulamin pracy oraz priorytety działań Rady Regionów. Wiele decyzji podejmowaliśmy jednogłośnie, wiele wypracowaliśmy w toku racjonalnej dyskusji. Wszystkie przedstawimy zaraz po przyjęciu protokołu z naszych prac. Wspólnie uznaliśmy, że najważniejsze są prace i pomysły budujące zręby społeczeństwa obywatelskiego oraz nasz nieustający i stanowczy sprzeciw wobec działań wszelkich niedemokratycznych sił w Polsce.
Zatem przed nami 8 marca w całej Polsce Międzynarodowy Strajk Kobiet, gdzie staniemy wszyscy ramię w ramię. Dzień później – 9 marca – rocznica wydania nieopublikowanego do dzisiaj przez premier Beatę Szydło orzeczenia TK, a 18 marca – manifestacja mazowieckiego KOD-u w Warszawie w obronie Sądów i Samorządów. Na wszystkie wymienione wydarzenia (a także kilkadziesiąt innych wydarzeń, spotkań, akcji i innych aktywności, którym patronujemy, a które odbywają się w całym kraju przez cały czas) serdecznie zapraszamy wszystkie KOD-erki i KOD-erów.
Jako Rada Regionów Komitetu Obrony Demokracji zdajemy sobie sprawę z trudnego momentu organizacyjnego, w którym znalazł się sam KOD, ale nie zapominamy, że jeszcze ważniejszy jest fakt naszej wspólnej niezgody na destrukcję demokratycznych podstaw funkcjonowania Polski.
Rada Regionów Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji im. Władysława Bartoszewskiego.
Maja Augustynek – pomorskie
Danuta Fijałło – Czechmanowska – małopolskie
Waldemar Hartman – opolskie
Krzysztof Kamiński – lubelskie
Kuba Karyś – podkarpackie
Sławomir Majdański – wielkopolskie
Mikołaj Marecki – zachodniopomorskie
Mirek Michalski – łódzkie
Dariusz Nocek – lubuskie
Bartłomiej Piotrowski – śląskie
Aleksandra Solecka – kujawsko-pomorskie
Monika Szafraniec – świętokrzyskie
Anita Szymańska – mazowieckie
Adam Wiktorowicz – warmińsko-mazurskie
Marta Wosak – dolnośląskie
Dorota Zerbst – podlaskie