List poparcia w związku z Nadzwyczajnym Kongresem Sędziów Polskich - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11211
post-template-default,single,single-post,postid-11211,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

List poparcia w związku z Nadzwyczajnym Kongresem Sędziów Polskich

Komitet Obrony Demokracji

Komitet Obrony Demokracji pragnie wyrazić swoje jednoznaczne poparcie dla wszystkich sędziów Rzeczpospolitej Polskiej, wykonujących powierzone im zadania w duchu respektowania praw i wolności obywatelskich, źródłem których jest w szczególności Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej i wynikający z niej trójpodział władzy.
Obrona niezależności władzy sądowniczej przed wszelkimi próbami jej ograniczania leży w głębokim interesie każdego obywatela. Podzielamy obawy sędziów co do losów niezawisłości, wyrażone w Uchwale Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 26 lipca 2016 r. i podkreślamy swoją obywatelską solidarność z sędziami, bo obrona ich niezależności pozostaje w żywotnym interesie całego społeczeństwa.
Członkowie naszego stowarzyszenia będą manifestować swoje poparcie dla nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich, a także podczas zgromadzeń i w codziennych spotkaniach z ludźmi.

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji