Ksiądz Wojciech Lemański w Pile - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
14219
post-template-default,single,single-post,postid-14219,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Ksiądz Wojciech Lemański w Pile

Ksiądz Wojciech Lemański. Jeden z tych nielicznych duchownych w Polsce, którzy pozostali wierni wartościom swej religii, naukom papieża Franciszka. Za swoją prawość został ukarany przez biskupa Henryka Hosera m.in. zakazem wypowiadania się w mediach oraz karą suspensy (m.in. zakaz lub też ograniczenie możliwości pełnienia czynności im przynależnych. Jest to np. odprawianie mszy świętej, wykonywanie jurysdykcji, nauczanie, podejmowanie aktów władzy).

Ojciec Wojciech jednak nie odpuszcza. Nie zamierza milczeć. Spotyka się z ludźmi, prowadzi trudne rozmowy i przede wszystkim jest nadzieją dla tych katolików, którzy nie chcą upolitycznienia Kościoła; dla których wiara jest najcenniejszą wskazówką, by żyć w zgodzie z Dekalogiem i samym sobą tak, by nikogo nie piętnować, nie krzywdzić, nie odrzucać.
20 października o godz. 18.00 Wojciech Lemański spotka się z mieszkańcami Piły, by porozmawiać z nimi o tym, „Co z tą Polską we współczesnym Kościele”. Temat bardzo trudny, pełen skrajnych odcieni, wzbudzający dzisiaj tak wiele różnych emocji. Warto przyjść. Warto porozmawiać. Warto posłuchać księdza, który nie zaprzedał swojej duszy.
Przypominamy. Piła, 20 października, godzina 18.00, Klub Rocopolis, ul. Pocztowa 1.
Przyjdźcie. Porozmawiamy, podyskutujemy i na pewno uświadomimy sobie, że potrafimy być razem.
Źródło: KOD Wielkopolska