Kontrmanifestacja 20.11.2021 - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25419
post-template-default,single,single-post,postid-25419,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Kontrmanifestacja 20.11.2021

W najbliższą sobotę na krakowskim Rynku zbierają piękni chłopcy narodowcy, żeby zademonstrować, że stoją murem za polskim mundurem i dziękują polskim służbom za każde uchodźcze dziecko wywiezione do lasu, każdą przerzuconą przez płot kobietę, każdego przepędzonego mężczyznę.

Nie możemy pozwolić na szerzenie nienawiści i strachu przed biednymi ludźmi szukającymi kawałka bezpiecznej ziemi. Nie możemy pozwolić na budowanie narracji o bohaterstwie polskich strażników i policjantów, kiedy godzą się oni wykonywać rozkazy bezprawne i okrutne.

A więc — kontrmanifestacja! Widzimy się przy studzience Badylaka w sobotę o godz. 15.
Zachęcamy do przynoszenia transparentów, a także kocy terminicznych — symbolu próbujących przetrwać w chłodzie uchodźców i uchodźczyń.
Podczas manifestacji chcielibyśmy zebrać też jak najwięcej takich właśnie kocy (tych nierozpakowanych), aby przekazać je grupom przebywającym na granicy — więc jeśli możecie, przynieście je!

Wydarzenie na kodmalopolska.plWydarzenie na kodmalopolska.pl