Kielce i Starachowice solidarne z sędziami - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
25408
post-template-default,single,single-post,postid-25408,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Kielce i Starachowice solidarne z sędziami

Pikietę pod hasłem „Kielce solidarne z represjonowanymi sędziami” zorganizował świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji. Demonstracja przypada w rocznicę odsunięcia od orzekania sędziego Igora Tulei.

Protestujący zebrali się w czwartek 18.11.2021 pod Sądem Okręgowym przy ul. Seminaryjskiej w Kielcach, jak w każdym 18. dniu miesiąca, kiedy w całej Polsce odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli. TSUE zawiesił działalność nielegalnej Izby Dyscyplinarnej. Mimo to nominaci władzy jawnie i z premedytacją łamią to zabezpieczenie. Robią to nawet po nałożeniu na Polskę rekordowej kary 1 mln euro dziennie za niewykonanie wyroku TSUE. Do tej pory na miesiąc zawieszono sędziów:
Adam Synakiewicz z Sądu Okręgowego w Częstochowie, Marta Pilśnik z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie, Maciej Ferek z Sądu Okręgowego w Krakowie, Agnieszka Niklas-Bibik z Sądu Okręgowego w Słupsku, Maciej Rutkiewicz z Sądu Rejonowego w Elblągu.
Za stosowanie prawa UE zawieszono sędziego Pawła Juszczyszyna. Sędzia Juszczyszyn jest pierwszym i najdłużej zawieszonym sędzią w Polsce. Nie orzeka już od prawie 2 lat dni. Odsunięty od orzekania nadal jest sędzia Igor Tuleya. Nie orzeka od roku. Nielegalna izba dyscyplinarna uchyliła sędziemu Igorowi Tuleyi immunitet 18 listopada 2020 r. – dokładnie rok temu.
Lista Sędziów, których nielegalna izba dyscyplinarna represjonuje za przestrzeganie polskiej Konstytucji, za wykonywanie orzeczeń TSUE oraz polskich niezawisłych sądów, ciągle się wydłuża. Pamiętajmy o nich. Musimy wszyscy stanąć murem za represjonowanymi sędziami, jak również za tymi, którzy złożyli oświadczenia o odmowie orzekania z sędziami wybranymi przez neoKRS. Podczas pikiety odczytano listę sędziów z Kielc, którzy złożyli oświadczenie, że będą wykonywać wyroki TSUE oraz ETPCz i będą podważać legalność neo-sędziów: Marcin Chałoński, Grażyna Cieloch, Mirosław Gajek, Bożena Gawrońska, Monika Horecka, Magdalena Michalewicz, Łukasz Sadkowski, Małgorzata Solecka, Tomasz Zieliński.

Protest odbył się również pod Sądem Rejonowym w Starachowicach.