Koncert „Na niebieskim fortepianie” - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26621
post-template-default,single,single-post,postid-26621,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Koncert „Na niebieskim fortepianie”

Powracamy jeszcze do 26 marca 2022 r.

W tym dniu Fundacja Artystyczna TST, wraz z miejską instytucją „Katowice – Miasto Ogrodów” zorganizowała w Katowicach koncert.

„Na niebieskim fortepianie” był koncertem przyjaźni i pomocy, koncertem za Waszą i naszą wolność, koncertem otuchy. Dla Polaków i Gości, których serdecznie przyjmujemy pod nasz dach, kłaniając się nisko za  Ich odwagę. Zaśpiewało kilkunastu artystów: Polacy, Ukrainki i Ukraińcy, Białorusinki, a nawet Rosjanin z Brna, który też chciał pokazać szacunek i przyjaźń. Na scenie Miasta Ogrodów wystąpili między innymi Elżbieta Wojnowska i Jacek Kleyff.

Pomysłodawcą koncertu był Tolek Muracki – bard, tłumacz pieśni czeskich, rosyjskich i ukraińskich, autor dziesiątek pięknych własnych pieśni. Zaprosił kilkunastu przyjaciół, z którymi śpiewał, w różnych krajach i różnych językach, a do nich dołączyli mieszkańcy Śląska i przyjezdni z innych krajów.

Członkowie i członkinie Śląskiego Regionu KOD byli współorganizatorami koncertu, zbierali do puszek datki, które następnie będą przekazane fundacji „Nowe miejsce”, jaka w Katowicach zajmuje się obywatelami Ukrainy szukającymi w życiu swojego nowego miejsca.

 

W trakcie koncertu wystąpili:

Jacek Beszczyński
Valeriia Boichenko i Viktoriia Boichenko
Czarnobryvc’i
Piotr Golla
Paulina Juckiewicz
Jacek Kleyff
Aleksej Kudriavcev
Aleksandr Maceradi
Antoni Muracki
Sylwek Szweda
Nazar Tatsyshyn i Roman Chava
Elżbieta Wojnowska

 

Całość prowadził  Piotr Skucha

 


 

 

Zdjęcia: Ewelina M.K.