KOD Małopolskie ma nowe władze [RELACJA] - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
26664
post-template-default,single,single-post,postid-26664,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD Małopolskie ma nowe władze [RELACJA]

 

W minioną niedzielę 3 kwietnia małopolski Komitet Obrony Demokracji, z lekkim opóźnieniem spowodowanym pandemią, wybrał swoje władze na kolejną, dwuletnią kadencję. Podczas Walnego Zebrania Członków na funkcję przewodniczącej zarządu regionu — po raz drugi — wybrano Ewelinę Pytel, która od kilku lat organizuje i prowadzi manifestacje w Krakowie, m.in. w obronie wolnych sądów i niezależnych mediów, przeciwko upolitycznianiu szkół i uczelni, a obecnie działa również w Koalicji Otwarty Kraków, organizującej pomoc dla osób z Ukrainy.
Do zarządu regionu wybrano osiem osób. Ponownie wybrani zostali: prof. Fryderyk Zoll, prawnik UJ i uniwersytetu w Osnabrück, który jest we władzach stowarzyszenia od początku; Maciej Nalepa, lekarz, w ostatnich latach sekretarz zarządu ZR KOD, a wcześniej lider KOD Myślenice; Małgorzata Figa-Tomińska, wiceprzewodnicząca ZR KOD w ostatniej kadencji, urzędniczka, członkini Rady ds. Równego Traktowania MK; Michał Zieleniewski, ekonomista, skarbnik ZR KOD. Do składu dołączyły cztery nowe osoby: Elżbieta Talar-Suchan z grupy nowohuckiej mgr inż. zootechnik, managerka ds. kluczowych klientów w drukarni książkowej, inicjatorka i realizatorka projektów dla KOD Małopolska; Grzegorz Artur Górski — informatyk, dotychczas w KOD zajmujący się zespołem nagłośnieniowym; Michał Różankowski, organizator happeningów oraz Paweł Grabski, działający w małopolskim KOD-zie od pierwszych dni, przez lata zaangażowany m.in. w działalność chóru organizacji oraz w dział felietonowy kodmalopolska.pl.

Do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego wybrano: Małgorzatę Łużecką-Pawlik, Marię Noworól, Irenę Chomin, Pawła Winsczyka i Michała Kisielewskiego.

Do Regionalnej Komisji Rewizyjnej wybrano: Jolantę Gablankowską-Kukucz, Wojciecha de Tarnawa Broniewskiego i Grzegorza Wiśniowskiego.