KODowanie na Dolnym Śląsku - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
4893
post-template-default,single,single-post,postid-4893,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KODowanie na Dolnym Śląsku

Komitet Obrony Demokracji
Tomek Jakubiec
  1. 17 lutego odbyło się spotkanie grupy Nauka KOD DS. Koordynatorem grupy został Adam Furtak (gratulacje!). Na spotkaniu ustalono najistotniejsze kierunki działań i sposoby ich realizacji. Zaplanowano pierwsze z cyklu szkoleń wewnętrznych dla członków, sympatyków KOD – krytyczne myślenie na 2 marca 2016 r. W planie są również szkolenia i wykłady otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
  2. 19 lutego odbyła się we Wrocławiu pod siedzibą obecnie rządzącej partii pikieta „Grzechy Władzy”, w trakcie której przypomniano i napiętnowano wszystkie dotychczasowe „prodemokratyczne” działania władzy.
  3. W Legnicy powstał Latający Uniwersytet KOD. Inaczej niż jego historyczny pierwowzór będzie działał legalnie i otwarcie. Inauguracja działalności odbyła się 23 lutegow kawiarni „Ratuszowa”, a pierwszym gościem był profesor Aleksander Labuda.
  4. Powstała grupa młodzieżowa KOD DS. Zgodnie z KOD-owską tradycją w pierwszej kolejności na FB, jednak pierwsze spotkanie „w realu” jest planowane już na przyszły tydzień.
  5. Odbyło się spotkanie organizacyjne grupy KOD Dzierżoniów, tym samym kolejne miasto Dolnego Śląska dołączyło do rodziny KOD, jednym słowem wbrew życzenim wielu KOD rośnie w siłę.
  6. W dniach 20-21 lutego odbyło się spotkanie integracyjne KOD DS połączone ze zdobywaniem Ślęży. Wreszcie był czas, by w luźnej i spokojniejszej atmosferze pogadać, powspominać i poznać się lepiej na stopie towarzyskiej, a nie tylko „z okopów”.