Rabka czyta konstytucję prezydentowi - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
4897
post-template-default,single,single-post,postid-4897,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Rabka czyta konstytucję prezydentowi

Komitet Obrony Demokracji
Magdalena Kobylańska

18 lutego prezydent Andrzej Duda wziął udział w IV „Memoriale Marii Kaczyńskiej” w Rabce-Zdroju. Program wizyty zakładał m.in. złożenie kwiatów pod tablicą wmurowaną w ścianę liceum im. Eugeniusza Romera, upamiętniającą fakt, że Maria Kaczyńska uczęszczała do tego liceum i tu zdawała maturę.
Tego samego dnia grupa osiemnastu osób z Krakowa, Nowego Sącza i Zakopanego przyjechała do Rabki, żeby prezydentowi przeczytać Konstytucję, której nie przestrzega oraz zasilić bibliotekę liceum kilkunastoma egzemplarzami Konstytucji RP i około trzydziestoma książkami, specjalnie kupionymi w tym celu i zebranymi na spotkaniu z Mateuszem Kijowskim w Krakowie poprzedniego dnia. Mieliśmy ze sobą kilka flag KOD-u, duży drukowany transparenty KOD-u z napisem „Wolność, Równość, Demokracja”, duży malowany transparent o treści: „Cała Polska czyta Konstytucję (prezydentowi)”, ten sam, który był już przedtem w Lubniu i w Gdyni, i małe transparenty z napisami odnoszącymi się do przestrzegania ustawy zasadniczej oraz transparent z napisem „Nowy Sącz”. Stanęliśmy naprzeciwko liceum, gdzie stała już większa grupka Rabczan czekając po drugiej stronie ulicy na przyjazd prezydenta, i zaczęliśmy przez megafon czytać Konstytucję RP.
Potem kilka osób przeszło na drugą stronę ulicy rozmawiać z Rabczanami. Rozmowy nikogo co prawda nie przekonały, ale zakończyły się uściskami rąk i przekazaniem Rabczanom kilku egzemplarzy Konstytucji RP.