KOD za Równością! - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
12519
post-template-default,single,single-post,postid-12519,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD za Równością!

Apel ZG KOD
Witamy z radością i zachęcamy wszystkich cżłonków KOD do udziału w 3 czerwca 2017 roku w 13 już Paradzie Równości, jak również w podobnych manifestacjach na przełomie maja i czerwca w innych polskich miastach. Ich głównym celem jest przede wszystkim przypominanie, że „ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem stanowi obowiązek państwa”.
Postulat ten jest kluczowy także dla Komitetu Obrony Demokracji, który powstał jako stowarzyszenie domagające się wolności, równości i sprawiedliwości dla wszystkich, bez żadnej różnicy. Przypominamy, że 18 stycznia 2006 roku Parlament Europejski wystąpił z rezolucją potępiającą wszelką dyskryminację ze względu na orientację seksualną oraz wezwał państwa członkowskie Unii Europejskiej i Komisję Europejską do potępienia homofobii i jej objawów, a także podjęcia działań mających na celu ich zwalczanie.
W imieniu Komitetu Obrony Demokracji kategorycznie i stanowczo wzywamy polski rząd do zastosowania się w pełni do tej rezolucji.
Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji