Przedstawiciele KOD spotkali się z byłą sekretarz Stanu USA Madeleine Albright - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
11074
post-template-default,single,single-post,postid-11074,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Przedstawiciele KOD spotkali się z byłą sekretarz Stanu USA Madeleine Albright

Goszcząca w Polsce w związku ze szczytem NATO była sekretarz Stanu USA Madeleine Albright spotkała się 7. lipca 2016 r.  z delegacją Komitetu Obrony Demokracji. W czasie ponad półtoragodzinnej rozmowy przedstawiciele KOD przedstawili historię i najbliższe zamierzenia Stowarzyszenia.
Podkreślając wagę i pełne poparcie dla mających zapaść w piątek i sobotę decyzji Sojuszu, które w zasadniczy sposób wzmocnią bezpieczeństwo naszego kraju, przedstawiciele KOD przekazali jednocześnie, że są zaniepokojeni niektórymi posunięciami władz, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie dla porządku konstytucyjnego i rządów prawa w Polsce.
Madeleine Albright z racji pełnionych funkcji w National Endowement for Democracy, a także jako honorowa przewodnicząca World Justice Project interesowała się szczególnie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego, prokuratury, a także wolności mediów. Podkreślała, że w swoim wystąpieniu podczas debaty poprzedzającej formalne rozpoczęcie szczytu położy szczególny nacisk na fakt, że NATO jest nie tylko sojuszem wojskowym, ale przede wszystkim wspólnotą wartości i właśnie w owej wspólnocie tkwi jego siła. Wyraziła wielkie uznanie dla roli, jaką odgrywa społeczeństwo obywatelskie w Polsce i innych krajach.