KOD solidaryzuje się z Polskim Radiem - KOD Komitet Obrony Demokracji
Komitet Obrony Demokracji, KOD
Komitet Obrony Demokracji, KOD
2656
post-template-default,single,single-post,postid-2656,single-format-standard,eltd-cpt-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-3.6, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,fade_push_text_right,transparent_content,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

KOD solidaryzuje się z Polskim Radiem

Polskie Radio - logo
Mateusz Kijowski

Komitet Obrony Demokracji solidaryzuje się z dziennikarzami Pierwszego Programu Polskiego Radia, którzy wobec uchwalenia przez Sejm i Senat tzw. „małej ustawy medialnej”, sprowadzającej się do likwidacji niezależności mediów publicznych na rzecz mediów de facto rządowych, postanowili w sposób symboliczny wyrazić swój protest na antenie rozgłośni. Od 1 stycznia 2016 roku, „tak długo, jak to [będzie – red.] możliwe”, o każdej pełnej godzinie PR1 emituje naprzemiennie: hymn Polski oraz „Odę do radości” będącą hymnem UE. Każdego dnia o północy PR1 będzie emitował utwór „Już czas na sen” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, a zawierający m.in. słowa: „dobranoc ojczyzno kochana, już czas na sen”.
Komitet Obrony Demokracji apeluje do wszystkich rozgłośni radiowych i telewizyjnych (publicznych, prywatnych, internetowych) o poparcie protestu dziennikarzy PR1 na swoich antenach oraz, w miarę możliwości, o dołączenie w tej samej lub podobnej formie.
Jednocześnie apelujemy do Prezydenta RP o niepodpisywanie tzw. „małej ustawy medialnej”.